Прес-центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій повідомляє про ймовірність підвищення рівня води в гірських річках у ряді областей в західних областях країни.

погода

Фахівці відзначають, що паводкова хвиля, зафіксована минулого тижня, продовжує свій рух по річках, що беруть витоки у вершинах гір. В даний час очікується, що на початку другого тижня травня підвищення рівня води зафіксовано на окремих ділянках річки Прут і Дністер, в районах міста Коломия і Галич. Рівень підйому води буде коливатися в межах 0,5-1 метра, негативні наслідки цього явища не повинні торкнутися заселені області в прибережній зоні.

погода

На відміну від Прикарпаття, на Закарпатті очікується явне зниження рівня води у гірських річках. Так, на річці Тиса, з витоків до прикордонного міста Чоп, підвищення рівня води продовжитися, але буде коливатися в межах 0,5-0,8 метрів. Річка Латориця завершить своє формування на рівні 0,8 м від звичного рівня. Протягом місяця, рівень води може знижуватися і підвищуватися в межах 1 метра.

Фахівці вважають, що у вівторок (16 травня), рівень води в Дністрі (в районі Заліщиків, Тернопільська область) може підвищитися до 3,7-4,2 м над абсолютним нулем. Станом на 08:00 (за місцевим часом) 15 травня, базова позначка була перевищена на 3,04 метра. При цьому варто відзначити, що максимальний витрата води на водосховищах буде коливатися в межах 350-450 кубометрів в секунду, що саме по собі не є катастрофічним показником для цієї області.

погода

Рясні атмосферні опади, що випали в ніч з п’ятниці на суботу в басейнах річок Прут, Сірет та ряді водойм Закарпаття, викликали невеликий паводок. Разом з тим, прес-центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій закликає людей не панікувати, адже ситуація знаходиться під абсолютним контролем і не повинна призвести до негативних наслідків. Разом з тим, місцеві служби МНС застерігають любителів рафтингу та сплавів по гірських річках утриматися від цього заняття через занадто сильної течії.

До кінця травня, ситуація на водоймах Західних областей повинна нормалізуватися: паводок піде і річки прийдуть до свого звичного стану. До цього часу, МНС рекомендує утриматися від купання і сплавів по річках, що беруть початок у передгір’ї Карпат, через занадто сильною швидкості руху вод.

Підтримайте