У минулі вихідні, небесне тіло, що класифікується як 45P (комета Хонда — Мркоса — Пайдушаковой) повинна була наблизитися до землі на відстань, при якому її можна було б побачити, використовуючи мінімальний набір оптичних приладів. За словами астрологів, дана комета є восьмий найбільш близькою до Землі з початку космічних досліджень.

погода

Відмінною рисою комети є незвичайне смарагдове світіння і досить довгий хвіст. За даними вчених, космічне тіло, що рухається по небозводу, спостерігалося в районі сузір’я Геркулеса. Варто відзначити, що з моменту відкриття комети в грудні 1948 року, вченим вдалося зафіксувати, що траєкторія її польоту наближає її до нашої планеті раз в 5 років. Свою назву вона отримала в результаті одночасного відкриття зразу трьома вченими: Мінору Хондою з Японії, Антоніном Мркосом з Чехії та Людмилою Пайдушаковой, що працює в національному університеті Словаччини.

погода

Очікувалося, що спостерігати за рухом комети по нічному небу зможуть навіть астрономи-любителі, не мають у своєму арсеналі потужної оптичної техніки. Однак з-за того, що в грудні 2016 року траєкторія польоту небесного тіла зачепила орбіту Сонця, комета втратила більшу частину летких газів, що забезпечують незвичайне смарагдово-зелене світіння. Астрономи висловили думку, що це явище – тимчасове, і в процесі подальшого польоту гази, що утворюються навколо тіла, скопятся знову, завдяки чому після повернення комети (через 5 років) любителі дослідження нічного неба зможуть знову насолодитися характерним світінням, а також помітити легендарний смарагдовий хвіст.

погода

Разом з тим, деяким астрономам-аматорам все-таки вдалося зафіксувати слабке світіння небесного тіла. За інформацією, оприлюдненою в соціальних мережах і тематичних форумах, 45P/Honda — Мркоса — Пайдушаковой стала одним з найгучніших розчарувань для любителів астрономічних спостережень.

погода

Проте варто відзначити, що 45P – не єдине небесне тіло, пролітають на близькій відстані до землі за останні кілька років. За словами вчених, 21-22 березня 2016 року на нічному небі південної півкулі планети кожен бажаючий зміг спостерігати за рухом комети 252P/LINEAR 12. Зокрема, фахівці відзначають, що проходження комети в 5 млн. кілометрів від планети Земля викликало невеликий метеоритного дощу.

Підтримайте