На початку лютого поточного року, Земля потрапила під могутній потік сонячного вітру, що вирвався з невеличкого отвору в атмосфері зірки. Аномалія, яка спостерігалася кілька днів, викликала «танець» арктичних сяйв навколо полюсів Землі, а невеликі рожеві і масивні білі спалахи спостерігалися над невеликим селищем Абиско в Швеції.

погода

За розрахунками дослідники з NOAA, швидкість потоку сонячного вітру досягла 700 кілометрів в секунду, а рух планети в глибину потоку стало причиною незначних коливань геомагнітного поля, що викликали полярні сяйва на полюсах планети. Особливо яскраво це явище проявилося в Арктиці. Через кілька днів, планета взяла курс на вихід з потоку сонячного вітру, швидкість якого почала слабшати. Завдяки отриманим даним, вчені знизили ймовірність виникнення геомагнітних бур з 40% до 35%. При цьому варто відзначити, що полярні сяйва продовжують спостерігатися в Швеції, Фінляндії, Швейцарії та Канаді.

погода

Тим не менш, у відповідності з прогнозом на 7-8 лютого, вчені з NOAA знову підвищили відсоток ймовірності прояву геомагнітних бур, обґрунтувавши свою теорію тим, що планета входить у фазу перетину гелиосферного струмового шару – колосальної системи електричного потоку в просторі. І якщо 7 лютого Земля лише увійде в потік, то вже на наступний день він повинен увійти в магнітне поле планети, викликавши низку яскравих арктичних сяйв.

погода

Варто зазначити, що з початку року Земля знаходиться під прямим впливом потоку сонячних вітрів, що вириваються з корональної діри, що виникла на поверхні атмосфери зірки Сонячної системи. «Танці» полярних сяйв спостерігаються з 1 січня і припиняються лише на кілька днів. За словами вчених, геомагнітні бурі, що виникають в результаті сильного потоку сонячного вітру, що проходить крізь атмосферу нашої планети, не повинні мати впливу на її магнітне поле. Тим не менш людям, страждаючим від впливу магнітних бур, рекомендується приділяти особливу увагу стану власного здоров’я.

погода

Не дивно, що аномалія викликала широкий резонанс в мережі. В даний час, більшість фотографів встигли зафіксувати нічні «спектаклі» у Швеції, Фінляндії, Лапландії, Канаді, Ісландії та інших країнах, наближених до полюсів планети, незважаючи на несприятливі погодні умови у вигляді туману, атмосферних опадів і сильних вітрів, які спостерігаються протягом всієї зими.

Підтримайте