Метеорологічні служби Китайської Народної Республіки звернулися до уряду країни з вимогою оголосити «помаранчеву» тривогу у зв'язку із наступом на Китай тайфуном «Малакас». Слід зазначити, що «Малакас» продовжили серію стихійних лих, що обрушилися на країни Азії на початку вересня.

погода
У ніч на четвер 15 вересня, тайфун «Меранті» вдарив по материковій частині КНР. Найбільший збиток був нанесений місту Сямень і провінції Фуцзянь. Швидкість вітру в епіцентрі супертайфуну, що обрушився на прибережну зону у 03:05 за місцевим часом, перевищила позначку у 50 м/с. Тригодинне буйство стихії повалило великі дерева і призвело до пошкоджень ЛЕП. Рівень опадів на вулицях міста досяг позначки в 35 див.

У співпраці з метеорологічної компанією, влада провінції встигли попередити місцевих жителів, ввівши перший рівень режиму екстреного реагування. В найбільших населених пунктах регіону були закриті дошкільні та загальноосвітні заклади, медики працювали в екстреному режимі. Згідно з даними уряду, всього за кілька годин стихія пошкодила 18 тис житлових будинків. У Фучжоу вітер зірвав пам'ятник Місяці і прокатав гігантських розмірів кулю по всьому місту. Кількість жертв супертайфуну досягло позначки в 30 чоловік, 15 вважаються зниклими без вести.

погода
Через кілька днів фахівці КНР зафіксували новий сплеск метеорологічної активності біля берегів Тайваню. Таким чином, влада провінцій прийняли рішення про введення «Помаранчевого» рівня метеорологічної небезпеки. Іншими словами, авіасполучення з провінцією було призупинено, освітні та державні установи – закриті, введено комендантську годину, місцевим жителям та гостям регіону не рекомендується залишати свої будинки і місця перебування.

погода

В даний час сильний рухається в бік тайського узбережжя, викликаючи хвилі висотою до 12 метрів. Уряд Тайваню евакуювало більше 2,5 тисяч осіб, авіа – та залізничне сполучення з регіонами передбачуваного лиха призупинено. Варто зазначити, що висока штормова активність була прогнозованою ами ще на початку літа, проте влада регіонів не звернули уваги на побоювання метеорологів. Сьогодні ж офіційні і регіональні влади КНР і Тайваню ведуть активну діяльність, спрямовану на збереження інфраструктури прибережних регіонів.

Підтримайте