Закарпаття – Дощ з мокрим снігом почався в Західній Україні ще в п'ятницю, 20 листопада, і не припинявся до вечора суботи.

Одна з основних закарпатських річок – Тиса – вийшла з берегів, її рівень піднявся більш ніж в 2 рази. Затопило 315 домогосподарств, зсуви порушили транспортне сполучення і подачу електроенергії. Зараз рятувальники продовжують ліквідацію наслідків дощу, людських жертв, на щастя, немає. Збитки оцінюють у 2 млрд. грн.

погода

Сильні зливи, які не припинялися 2 дні поспіль на Західній Україні, викликали серйозні наслідки для краю: 315 домогосподарств Рахівського, Міжгірського, Тячівського, Іршавського районів, з яких 144 – житлові будинки, опинилися під водою. «Втопилися» в потоках води і бруду також близько 17 га с/г угідь, а близько 4 населених пунктів частково залишилися без світла.

У Рахівському районі виявилася перекритою важлива транспортна розв'язка – автодорога -Рогатин, на яку зійшов зсув. На одній з доріг Тячівського району потужні потоки води прорвали дамбу, розмив земляне полотно проїжджої частини – тепер там можливий проїзд тільки на легковому автомобілі. Деякі дороги виявилися повністю занурені під воду, камені і грязь, тому пересування транспорту по них відсутнє. Місцеві служби радять водіям утриматися від поїздок по пошкодженим дорогам в найближчі дні.

погода

Ситуацію взяла під свій контроль українська ДержНС, бере участь у ліквідації наслідків Національна поліція, а також закарпатські дорожні організації. Всього в порятунку краю задіяні близько 50 одиниць техніки та 220 людей. Фахівці проводять моніторинг басейнів річок, де можливе підтоплення, розчищають проїжджі частини і відкачують воду з приміщень і дворів. Траса -Рогатин вже відновлена, знову отримують електрику Тячівський і Рахівський райони, відкачано близько 943 кубічних метрів води зі 198 домогосподарств.

погода

На щастя, рівень води в річках Ріка, , Тересва, Верхня Тиса вже починає падати, проте в нижній течії Тиси очікується підйом через прибуття води з верхів'їв. На понеділок, 23 листопада, и знову обіцяють дощ, а в гірських районах – сніг.

Підтримайте