Північна частина штату Каліфорнії знову обійнята природними пожежами. Вогняна стихія настільки потужно панує на території, що задимлені ділянки видно навіть з космосу. За 2014 рік в штаті було відзначено понад 4100 лісових пожеж, які охопили територію площею близько 34 тисяч гектарів. Через масштабність лиха в штаті введений режим надзвичайної ситуації. Пожежонебезпека на території штату зберігатиметься до настання середини осені.

погода

Дуже часто такі загоряння загрожують безпеці жителів Північної Каліфорнії, тому місцева влада змушена організовувати евакуацію людей, що проживають в небезпечній зоні. Але в 2014 році сила пожеж виявилася не настільки руйнівною, обійшлося без жертв, проте площа вигоряння за цей рік стала однією з найбільших за останні п’ять років.

погода

В штаті традиційно відбувається близько 3000 пожеж, які до серпня призводять до вигорання площі в 23 тисячі гектарів. Цього року більше всіх бід припало на землі заповідника «Лассен», на території якої вигоріло близько 16 тисяч гектарів.

погода

Такі загоряння пояснюються природного посухою, яка поширена на більшій території штату. Через неї рослини стають легко займистими. Засуха разом зі спекою заважають гасити пожежі, роблячи вжиті заходи малоефективними. Досить часто ситуацію погіршують грози, так як загоряння відбуваються через блискавки. Через одну таку грозу в серпні 2014 всього за кілька днів Каліфорнія позбулася 400 кв. кілометрів території з лісом і лугом.

Лісові пожежі в Каліфорнії породжують незвичайне атмосферне явище – пірокумулятивні або «вогняні» хмари, назва яких буквально вказує на їх походження. Їх найчастіше порівнюють з вигляду з кольоровою капустою. У них білий колір, а за природою вони схожі з купчастими хмарами. В результаті розігрівання вогнем поверхні або діяльності вулкана відбувається підняття теплого повітря. Досягаючи рівня конденсації, конвективний потік перетворюється в хмару. Пірокумулятивні хмари досить потужні за природою і здатні самі утворювати грози. Піднімаючись високо, хмари здатні переноситися на великі відстані.

погода

Найчастіше пірокумулятивні або «вогняні» хмари зустрічаються на території Каліфорнії, на південному сході Австралії та Французькій Рив’єрі.

погода

Підтримайте