У Китаї не припиняються проливні дощі

06:38 13 Июля 2017

З початку червня в Китаї не припиняються проливні дощі, в результаті яких в Центральній частині країни (провінція Хунань), почалися масштабні повені і зсуви.

погода

За останніми даними, починаючи з червня, від проливних дощів, постраждало понад 12 мільйонів людей, з них 83 людини на сьогоднішній день вважаються безвісти зниклими. Причиною загибелі місцеві влади називають зсуви, раптові повені, обвалення будинків і обвал ґрунту. Термінової допомоги потребує майже 500 тисяч осіб. Свої будинки покинуло понад 1,5 мільйона жителів.

Понад 50 тисяч будинків повністю зруйновані і не підлягають відновленню. Від проливних дощів постраждало 80 міст, в яких проживає більше 10 мільйонів людей. Повністю зупинено руху по 45 автомагістралях. Вулиці міст нагадують повноводні річки, в яких плавають сотні риб. Рівень води досягає місцями зростання людини. У багатьох будівлях виявилися заблокованими люди. Рятувальникам насилу вдається дістатися до затоплених будівель і надати їм допомогу. Також у важкому стані опинилися жителі сіл. Повністю знищені посіви і зруйновані ферми. Співробітники екстрених служб, мобілізовані в терміновому порядку. Участь в порятунку і евакуації постраждалих людей приймають і військові.

погода

За спостереженнями метеорологів, це найбільш сильне і руйнівне стихійне лихо за останні 60 років, яке обрушилося на Китай. Сильні дощі почалися з 22 червня і не припиняються до сьогоднішнього дня.

На думку вчених, в останні роки спостерігається стрімке зростання динаміки катаклізмів. Основна причина – зміна клімату на планеті. Повені і масштабні зсуви завдали шкоди не тільки жителям провінції Хунань. Також постраждали такі провінції, як Чжецзян, Аньхой, Цзянсі, Хубей, Хунань, Гуандун, Сичуань, Гуйчжоу, Юньнань, місто Чунцин і Гуансі-Чжуанський автономний район.

погода

Уряд країни знаходиться у стані підвищеної готовності, так як метеорологи не дають втішних прогнозів на найближчий час. Сильні зливи очікуються і на цьому тижні. Нагадуємо, що 11 травня 2017 року в центральній, східній та південно-східній частині Китаю пройшли сильні дощі та град, розміри якого в деяких регіонах досягали 3 див. Це стало причиною серйозного збитку, зокрема, пошкодження будинків і повного знищення посівів.

Метеорологи прогнозують потепління в Україні та західній частині Росії
Літо вже закінчилося, і прийшло понад холодну, дощову і непостійне пору року - осінь. Але в цьому році і літні дні особливим теплом і стабільністю не відрізнялися. Тим, хто сховав на далекі полиці шорти і легкі майки, варто було б дістати їх назад, адже місяць вересня обіцяють бути спекотним.
Ураган Харві став причиною катастрофічної повені в Х'юстоні
Як мінімум три десятка людей вважаються безвісти зниклими після урагану Харві, який обрушився на американський штат Техас. Загинуло троє місцевих жителів, чотирнадцять людей травмувалося. Фахівці стверджують, що ураган Харві найпотужніший за останні 50 років. Х'юстон сильніше за всіх постраждав від урагану. Тут перекриті дороги і ускладнено рух транспорту. Зруйновано десятки будинків. У багатьох будинках вибито вікна і розбиті дахи. Припинено роботу найбільших аеропортів Х'юстона. Влада міста просять жителів самостійно не залишати свої будинки і чекати допомоги рятувальників.
Всі новини
Погода в Україні , Росії , світі