В результаті стихійного лиха на Шрі-Ланці загинуло 164 людини

13:58 29 Мая 2017

За повідомленням CNN, жертвами стихійного лиха на острові Шрі-Ланка стало 164 людини. Це не остаточна цифра, оскільки на сьогоднішній день 105 осіб числяться зниклими без вісти. Це ще раз підтверджує, що кількість загиблих буде зростати. Сильні опади, в результаті яких спостерігаються масштабні зсуви, є причиною того, що більше 500 тисяч жителів західної і південної частини острова покинули свої будинки, більшу частину яких затопило до даху. У деяких місцях глибина води сягає більше п'яти метрів. Багато видань публікують кадри стихійного лиха, що сталося на Шрі-Ланці. На них показані згорьовані люди, які втратили своїх родичів і роками нажите майно.

погода

Як повідомлялося раніше, сильні зливи обрушилися на Шрі-Ланку в п'ятницю, 26 травня. Вони охопили західну і південну частину острова. Незважаючи на те, що в суботу дощі стали більш поміркованими, а деяких регіонах повністю припинилися, значні території, розташовані в низинах, до цих пір знаходяться під водою.

Для пошуку та евакуації людей були задіяні військові та рятувальні команди. Влада країни кинули всі сили, в тому числі, катери і авіацію, для проведення рятувальних робіт. Влада острова звернулися з проханням про допомогу в ООН і країни південної Азії. Самостійно впоратися зі стихією немає можливості. Першою країною, яка надала допомогу, стала Індія. Як стало відомо, на Шрі-Ланку було відправлено кілька військових кораблів. Свою готовність у наданні допомоги висловив голова КНР Сі Цзіньпін. Свою допомогу запропонував і президент Російської Федерації Володимир Путін, який висловив свої співчуття у зв'язку зі стихійним лихом у телеграмі.

погода

Нагадуємо, що саме руйнівне стихійне лихо на Шрі-Ланці спостерігалося у 2003 році. Тоді загинуло більше двохсот чоловік. Безліч будинків були повністю зруйновані. Причиною повені, має настільки трагічні наслідки для країни, були дощові зливи, в результаті яких піднявся рівень води в річках і почалися масштабні зсуви.

погода

За повідомленням метеорологів, про припинення проливних дощів говорити рано, оскільки на 29 і 30 травня, крім проливного дощу в центральній та південній частині країни очікується штормовий вітер, швидкість якого може досягти 80 км на годину. Центр реагування на надзвичайні ситуації попереджає про те, що найближчим часом можливі зсуви в деяких регіонах острова.

Протягом тижня в Йеллоустонском національному парку зафіксовано понад 450 землетрусів
Понад 450 землетрусів різної магнітуди було зафіксовано в Йеллоустонском національному парку США. При цьому варто відзначити, що всі землетруси відбулися протягом одного тижня, повідомляють місцеві ЗМІ.
Буря в Москві і Московській області забрала життя 16 людей
Потужні пориви вітру та рясне кількість атмосферних опадів в Москві в понеділок, 29 травня 2017 року стали причиною повала дерев та знесення незакріплених конструкцій, перевороту зупинок громадського транспорту та інших лих. За даними московських ЗМІ, потужна буря забрала життя 11 людей, більше 70 мешканців столиці отримали травми різного ступеня. У списках постраждалих значаться діти.
Всі новини
Погода в Україні , Росії , світі