Кінець лютого поставив новий історичний рекорд тепла в Швейцарії

10:10 15 Марта 2017

В кінці лютого 2017 року в Швейцарії була зафіксована найтепліша погода за всю історію метеорологічних спостережень в країні. 23 лютого відразу дві метеорологічні станції повідомили про новий історичний рекорд – повітря прогрілося до температури понад +20 градусів за шкалою Цельсія.

погода

Холодний швейцарський клімат є причиною того, що весна приходить на територію країни не раніше кінця квітня-початку травня. Однак, 23 лютого 2017 року, метеорологи зафіксували рекордні показники тепла відразу в декількох великих містах і гірськолижних курортах країни. Так, в Сіоні повітря прогрілося до +21,2 ºС, в Цюріху – до +20ºС, Берні – 18,5 ºС, а відвідувачі гірськолижних курортів відзначили, що стовпчики термометрів піднялися до 20º з позначкою «+».

погода

За даними метеорологів, причиною стрімкого потепління стали теплі сухі вітри швидкістю до 90 км/год, що прибули на територію країни з Іспанії. Також, температурні рекорди були встановлені в німецькомовних регіонах країни – Туні, Інтерлакені і Базель-Биннингене. Різке потепління викликало величезний резонанс у громадськості: найтепліший день в історії країни активно обговорювалося в соціальних мережах. Користувачі відзначають, що «погода пожартувала над усіма відпочиваючими» і, незважаючи на те, що більшість людей люблять тепло, в розпал гірськолижного сезону воно виглядає досить гнітюче».

погода

При цьому варто відзначити, що раптово настала весна, зафіксована в кінці лютого, виявилася короткочасним явищем: вже до вечора по всій країні почало холоднішати, а через кілька днів на схилах гірськолижних курортів випав свіжий сніг, створивши оптимальні умови для гірськолижного катання. Таким чином, тепла погода затрималася в Швейцарії всього на один день, викликавши радість серед місцевих жителів і бурю обурення у відвідувачів гірськолижних курортів.

погода

Метеорологи відзначають, що подібне явище зафіксовано в країні вперше, однак це аж ніяк не означає, що подібні «погодні казуси» не будуть повторюватися знову. Разом з тим аналітики відзначають, що для 2017 року цей ексцес був поодиноким явищем. При цьому варто відзначити, що раптове потепління не представляє небезпеки для загальної кліматичної картини в країні, однак у випадку, якщо тепло затрималося хоча б на 2-3 дні, могла виникнути небезпека сходження зсувів і високогірних лавин. В даний час погода стабілізувалася.

Протягом тижня в Йеллоустонском національному парку зафіксовано понад 450 землетрусів
Понад 450 землетрусів різної магнітуди було зафіксовано в Йеллоустонском національному парку США. При цьому варто відзначити, що всі землетруси відбулися протягом одного тижня, повідомляють місцеві ЗМІ.
Буря в Москві і Московській області забрала життя 16 людей
Потужні пориви вітру та рясне кількість атмосферних опадів в Москві в понеділок, 29 травня 2017 року стали причиною повала дерев та знесення незакріплених конструкцій, перевороту зупинок громадського транспорту та інших лих. За даними московських ЗМІ, потужна буря забрала життя 11 людей, більше 70 мешканців столиці отримали травми різного ступеня. У списках постраждалих значаться діти.
Всі новини
Погода в Україні , Росії , світі