Кінець лютого поставив новий історичний рекорд тепла в Швейцарії

06:10 15 Марта 2017

В кінці лютого 2017 року в Швейцарії була зафіксована найтепліша погода за всю історію метеорологічних спостережень в країні. 23 лютого відразу дві метеорологічні станції повідомили про новий історичний рекорд – повітря прогрілося до температури понад +20 градусів за шкалою Цельсія.

погода

Холодний швейцарський клімат є причиною того, що весна приходить на територію країни не раніше кінця квітня-початку травня. Однак, 23 лютого 2017 року, метеорологи зафіксували рекордні показники тепла відразу в декількох великих містах і гірськолижних курортах країни. Так, в Сіоні повітря прогрілося до +21,2 ºС, в Цюріху – до +20ºС, Берні – 18,5 ºС, а відвідувачі гірськолижних курортів відзначили, що стовпчики термометрів піднялися до 20º з позначкою «+».

погода

За даними метеорологів, причиною стрімкого потепління стали теплі сухі вітри швидкістю до 90 км/год, що прибули на територію країни з Іспанії. Також, температурні рекорди були встановлені в німецькомовних регіонах країни – Туні, Інтерлакені і Базель-Биннингене. Різке потепління викликало величезний резонанс у громадськості: найтепліший день в історії країни активно обговорювалося в соціальних мережах. Користувачі відзначають, що «погода пожартувала над усіма відпочиваючими» і, незважаючи на те, що більшість людей люблять тепло, в розпал гірськолижного сезону воно виглядає досить гнітюче».

погода

При цьому варто відзначити, що раптово настала весна, зафіксована в кінці лютого, виявилася короткочасним явищем: вже до вечора по всій країні почало холоднішати, а через кілька днів на схилах гірськолижних курортів випав свіжий сніг, створивши оптимальні умови для гірськолижного катання. Таким чином, тепла погода затрималася в Швейцарії всього на один день, викликавши радість серед місцевих жителів і бурю обурення у відвідувачів гірськолижних курортів.

погода

Метеорологи відзначають, що подібне явище зафіксовано в країні вперше, однак це аж ніяк не означає, що подібні «погодні казуси» не будуть повторюватися знову. Разом з тим аналітики відзначають, що для 2017 року цей ексцес був поодиноким явищем. При цьому варто відзначити, що раптове потепління не представляє небезпеки для загальної кліматичної картини в країні, однак у випадку, якщо тепло затрималося хоча б на 2-3 дні, могла виникнути небезпека сходження зсувів і високогірних лавин. В даний час погода стабілізувалася.

П'ятеро людей загинуло в результаті руйнівного торнадо в Китаї
За інформацією агентства «Сіньхуа», як мінімум п'ятеро людей стали жертвами руйнівного торнадо, Який пронісся в північній части Китаю. Понад п'ятдесят осіб получил травму та на Сейчас знаходяться в лікарні. Зокрема, основний удар припав на Автономний район Внутрішня Монголія. Як стало відомо, стихія обрушилася на кілька повітів, розташованіх в міському окрузі Чіфен. Поки що Влад не может дати оцінку нанесення збитків.
На американське місто Талса обрушився потужний ураган
На американське місто Талса (штат Оклахома) обрушився потужний торнадо. Як стало відомо, це сталося близько першої години ночі за місцевим часом. Незадовго до цього людей попереджали про насування стихійне лихо, але більшість з них сприйняло це, як помилковий сигнал. На щастя, даних про загиблих немає. Відразу ж після бурі без світла залишалося близько 11 тисяч осіб, але незабаром поломки були усунені відповідними службами. На даний момент без електрики залишаються понад чотири тисячі осіб. 30 місцевих жителів отримали травми, після чого звернулися за допомогою до медиків. 13 людей в терміновому порядку було госпіталізовано. Потерпілим була надана кваліфікована медична допомога.
Всі новини
Погода в Україні , Росії , світі