В Антарктиці встановилася найтепліша погода за всю історію метеорологічних спостережень

10:39 07 Марта 2017

Фахівці Всесвітньої метеорологічної організації зафіксували новий рекорд потепління на Південному полюсі. Відзначається, що температура, що встановилася в регіоні станом на кінець лютого, є однією з найвищих із початку історії метеорологічних спостережень в Антарктиці.

погода

Попередній рекорд підвищення температури повітря в північній частині Антарктичного півострова був зафіксований у березні 2015 року: 17,5 градусів тепла, спостережувані 2 роки тому, викликали широкий резонанс у науковому співтоваристві. Підвищення температури до історичного максимуму викликало необхідність у безперервному моніторингу клімату Південного полюса для приблизного аналізу проблеми та планування можливих наслідків зміни клімату як в локальному, так і в глобальному масштабі, відзначають фахівці Всесвітньої метеорологічної організації.

погода

Американські та австралійські метеорологи зазначають, що висока температура, що встановилася в кінці лютого 207 року, доповнює серію неприємних новин про наслідки глобального потепління, зокрема – на Південному полюсі нашої планети. Зокрема, мова йде про зниження площі морських льодів навколо Антарктиди: за станом на початок березня, вона досягла історичного мінімуму – 2 123 790 квадратних кілометрів. Дослідження показали, що у зв'язку з глобальним потеплінням, шельфові льодовики втрачають 63-80 мільярдів тонн маси кожен рік, що само по собі негативно впливає на підвищення рівня води в океанах.

погода

У 2015 році, масштабне дослідження вчених зі США, Франції, Великобританії та Австралії, підтримане американським космічним агентством NASA, дозволили зробити невтішні висновки. Зокрема, дослідження показують, що якщо глобальне потепління не зменшить свої обороти, левова частка великих арктичних льодовиків може розтанути, піднявши рівень води Світового океану на 3,3 метра, тим самим затопивши великі прибережні регіони.

погода

Передумовою до подібних заяв стало танення льодовика Тоттена: у 2015 році дослідники виявили два канали, поточні дощенту льодовика. Проблема полягає в тому, що через дані поглиблення, на основі арктичних льодів протікають теплі солоні води Світового океану, руйнують їх структуру зсередини. Результати, отримані ВМО в 2017 році, лише підтверджують побоювання вчених з приводу підняття рівня води в океанах.

Протягом тижня в Йеллоустонском національному парку зафіксовано понад 450 землетрусів
Понад 450 землетрусів різної магнітуди було зафіксовано в Йеллоустонском національному парку США. При цьому варто відзначити, що всі землетруси відбулися протягом одного тижня, повідомляють місцеві ЗМІ.
Буря в Москві і Московській області забрала життя 16 людей
Потужні пориви вітру та рясне кількість атмосферних опадів в Москві в понеділок, 29 травня 2017 року стали причиною повала дерев та знесення незакріплених конструкцій, перевороту зупинок громадського транспорту та інших лих. За даними московських ЗМІ, потужна буря забрала життя 11 людей, більше 70 мешканців столиці отримали травми різного ступеня. У списках постраждалих значаться діти.
Всі новини
Погода в Україні , Росії , світі