В Антарктиці встановилася найтепліша погода за всю історію метеорологічних спостережень

10:39 07 Марта 2017

Фахівці Всесвітньої метеорологічної організації зафіксували новий рекорд потепління на Південному полюсі. Відзначається, що температура, що встановилася в регіоні станом на кінець лютого, є однією з найвищих із початку історії метеорологічних спостережень в Антарктиці.

погода

Попередній рекорд підвищення температури повітря в північній частині Антарктичного півострова був зафіксований у березні 2015 року: 17,5 градусів тепла, спостережувані 2 роки тому, викликали широкий резонанс у науковому співтоваристві. Підвищення температури до історичного максимуму викликало необхідність у безперервному моніторингу клімату Південного полюса для приблизного аналізу проблеми та планування можливих наслідків зміни клімату як в локальному, так і в глобальному масштабі, відзначають фахівці Всесвітньої метеорологічної організації.

погода

Американські та австралійські метеорологи зазначають, що висока температура, що встановилася в кінці лютого 207 року, доповнює серію неприємних новин про наслідки глобального потепління, зокрема – на Південному полюсі нашої планети. Зокрема, мова йде про зниження площі морських льодів навколо Антарктиди: за станом на початок березня, вона досягла історичного мінімуму – 2 123 790 квадратних кілометрів. Дослідження показали, що у зв'язку з глобальним потеплінням, шельфові льодовики втрачають 63-80 мільярдів тонн маси кожен рік, що само по собі негативно впливає на підвищення рівня води в океанах.

погода

У 2015 році, масштабне дослідження вчених зі США, Франції, Великобританії та Австралії, підтримане американським космічним агентством NASA, дозволили зробити невтішні висновки. Зокрема, дослідження показують, що якщо глобальне потепління не зменшить свої обороти, левова частка великих арктичних льодовиків може розтанути, піднявши рівень води Світового океану на 3,3 метра, тим самим затопивши великі прибережні регіони.

погода

Передумовою до подібних заяв стало танення льодовика Тоттена: у 2015 році дослідники виявили два канали, поточні дощенту льодовика. Проблема полягає в тому, що через дані поглиблення, на основі арктичних льодів протікають теплі солоні води Світового океану, руйнують їх структуру зсередини. Результати, отримані ВМО в 2017 році, лише підтверджують побоювання вчених з приводу підняття рівня води в океанах.

По північному сходу США пройшлася потужна заметіль
Північно-східну частину Сполучених Штатів Америки накрили запізнілі снігопади. Різке похолодання і заметіль, спостережувані в минулий вівторок, стали причиною тимчасового закриття державних установ в Колумбії, Вашингтоні та Бостоні. За даними американських служб порятунку, більше 200 тисяч жителів північного сходу США залишилися без електрики. В аеропорту ім. Джона Ф. Кеннеді і інших повітряних портах регіону відрапортували про скасування або перенесення 9 000 авіарейсів.
Кінець лютого поставив новий історичний рекорд тепла в Швейцарії
В кінці лютого 2017 року в Швейцарії була зафіксована найтепліша погода за всю історію метеорологічних спостережень в країні. 23 лютого відразу дві метеорологічні станції повідомили про новий історичний рекорд – повітря прогрілося до температури понад +20 градусів за шкалою Цельсія.
Всі новини
Погода в Україні , Росії , світі