В Антарктиці встановилася найтепліша погода за всю історію метеорологічних спостережень

05:39 07 Марта 2017

Фахівці Всесвітньої метеорологічної організації зафіксували новий рекорд потепління на Південному полюсі. Відзначається, що температура, що встановилася в регіоні станом на кінець лютого, є однією з найвищих із початку історії метеорологічних спостережень в Антарктиці.

погода

Попередній рекорд підвищення температури повітря в північній частині Антарктичного півострова був зафіксований у березні 2015 року: 17,5 градусів тепла, спостережувані 2 роки тому, викликали широкий резонанс у науковому співтоваристві. Підвищення температури до історичного максимуму викликало необхідність у безперервному моніторингу клімату Південного полюса для приблизного аналізу проблеми та планування можливих наслідків зміни клімату як в локальному, так і в глобальному масштабі, відзначають фахівці Всесвітньої метеорологічної організації.

погода

Американські та австралійські метеорологи зазначають, що висока температура, що встановилася в кінці лютого 207 року, доповнює серію неприємних новин про наслідки глобального потепління, зокрема – на Південному полюсі нашої планети. Зокрема, мова йде про зниження площі морських льодів навколо Антарктиди: за станом на початок березня, вона досягла історичного мінімуму – 2 123 790 квадратних кілометрів. Дослідження показали, що у зв'язку з глобальним потеплінням, шельфові льодовики втрачають 63-80 мільярдів тонн маси кожен рік, що само по собі негативно впливає на підвищення рівня води в океанах.

погода

У 2015 році, масштабне дослідження вчених зі США, Франції, Великобританії та Австралії, підтримане американським космічним агентством NASA, дозволили зробити невтішні висновки. Зокрема, дослідження показують, що якщо глобальне потепління не зменшить свої обороти, левова частка великих арктичних льодовиків може розтанути, піднявши рівень води Світового океану на 3,3 метра, тим самим затопивши великі прибережні регіони.

погода

Передумовою до подібних заяв стало танення льодовика Тоттена: у 2015 році дослідники виявили два канали, поточні дощенту льодовика. Проблема полягає в тому, що через дані поглиблення, на основі арктичних льодів протікають теплі солоні води Світового океану, руйнують їх структуру зсередини. Результати, отримані ВМО в 2017 році, лише підтверджують побоювання вчених з приводу підняття рівня води в океанах.

П'ятеро людей загинуло в результаті руйнівного торнадо в Китаї
За інформацією агентства «Сіньхуа», як мінімум п'ятеро людей стали жертвами руйнівного торнадо, Який пронісся в північній части Китаю. Понад п'ятдесят осіб получил травму та на Сейчас знаходяться в лікарні. Зокрема, основний удар припав на Автономний район Внутрішня Монголія. Як стало відомо, стихія обрушилася на кілька повітів, розташованіх в міському окрузі Чіфен. Поки що Влад не может дати оцінку нанесення збитків.
На американське місто Талса обрушився потужний ураган
На американське місто Талса (штат Оклахома) обрушився потужний торнадо. Як стало відомо, це сталося близько першої години ночі за місцевим часом. Незадовго до цього людей попереджали про насування стихійне лихо, але більшість з них сприйняло це, як помилковий сигнал. На щастя, даних про загиблих немає. Відразу ж після бурі без світла залишалося близько 11 тисяч осіб, але незабаром поломки були усунені відповідними службами. На даний момент без електрики залишаються понад чотири тисячі осіб. 30 місцевих жителів отримали травми, після чого звернулися за допомогою до медиків. 13 людей в терміновому порядку було госпіталізовано. Потерпілим була надана кваліфікована медична допомога.
Всі новини
Погода в Україні , Росії , світі